Kubuś Waterrr

Wszystko o wodach smakowych

Odkąd dowiedzieliśmy się już, że woda jest dla nas najlepszym płynem, to po nią staramy się sięgać. Gdy jednak dalej nie odpowiada nam jej smak, bardziej skłonni jesteśmy kupować wody smakowe, którym czytaj więcej »

adwokat Kraków

Cechy adwokata

Zawód adwokata współcześnie odgrywa ogromnie ważną rolę. Od jego skuteczności, angażowania się i wiedzy zależy nasz sukces przed sądem. W ostatnich latach zainteresowanie tym zawodem ogromnie urosło czytaj więcej »

tablice licznikowe

Wybór potrzebnej tablicy.

Dzisiaj tablice licznikowe to tablice, które powinny znajdować się w każdym domu. Takie tablice to tablice, które umożliwiają odczyt energii elektrycznej a także mogą posiadać drzwi pełne. Producenci czytaj więcej »

regeneracja cylindra

Cylindry

Wiele osób wie jak ważna jest sprawna wtryskarka, ale nie wszyscy wiedzą, dlaczego tak często dochodzi do awarii cylindrów. Nie znamy się na tym, a przecież tak naprawdę ma na to wpływ chociażby to, j czytaj więcej »

środki czystości do domu

Chemia do czyszczenia

Środki chemiczne potrzebne do czyszczenia zabrudzeń powinny być wykonane w taki sposób żeby dawały jak najlepsze efekty. Bardzo często te środki czystości do domu, które kupujemy w sklepach różnią się czytaj więcej »

rozdzielnie

Wybieramy szafę do serwerowni

Skoro robimy serwerownie w swojej firmie to znaczy, że potrzebne nam będą rozdzielnie, które będą spełniały określone zadanie. Bez względu na to czy ma to być coś małego czy dużego to oferta jest na t czytaj więcej »

kocioł na paliwo stałe Defro

Bezpieczeństwo, komfort i ciepło - kotły Defro

Firma Defro Jest liderem w branży grzewczej. Starania firmy są bardzo duże, aby wciąż być na jak najwyższych pozycjach, aby oferować swoim klientom produkty najwyższej klasy, które będą ich zadawalać czytaj więcej »

wynajem samochodów Poznań

Wynajem samochodów Poznań

Chcesz zarezerwować samochód, w najszybszy co do tego sposób? Interesuje ciebie konkretny model adekwatnego do tego producenta? Oczywiście aby zrealizować powyższe założenia, wystarczy odwiedzić stron czytaj więcej »

wata cukrowa Warszawa

Czego nie powinno zabraknąć na żadnym festynie?

Czego nie powinno zabraknąć na żadnym festynie? Na takie pytanie trudno jednoznacznie odpowiedzieć, w końcu każdy z nas może generować zupełnie inne oczekiwania, jednocześnie czerpać radość z zupełnie czytaj więcej »

eleganckie koszule damskie

Idealna koszula

Koszula, która będzie idealna powinna być wykonana z najlepszej jakości bawełny. Zanim kupimy jakąkolwiek koszulę to trzeba dokładnie sprawdzić, z czego jest zrobiona. Jeśli wybierzemy eleganckie kosz czytaj więcej »

 

Jak dobrze skomponować posiłek?

posiłekWiele osób nie ma pojęcia o tym, jak powinien wyglądać zrównoważony posiłek. Ważne jest aby każde danie było skomponowane w odpowiedni sposób, tak aby nie dostarczało organizmowi zbędnych kalorii.

Puste kalorie

Mianem pustych kalorii określa się wszelkiego rodzaju pokarmy, które sprawiają, że posiłek jest bardzo kaloryczny, ale nie niesie żadnych korzyści dla naszego ciała. Mogą to być kupowane w sklepach hamburgery, tłuste i tanie wędliny czy chociażby parówki. Wszystkie te rzeczy nie mają większych wartości odżywczych, ale posiadają całą masę kalorii! Aby posiłek był zbilansowany należy ich się wystrzegać.

Tłuszcz - dobry czy zły?

Wiele osób chcących odżywiać się zdrowo chce unikać w swojej diecie tłuszczu, ale jest to spory błąd. Część tłuszczy bierze udziały w procesach metabolicznych, poza tym są one potrzebne w organizmie, a bez nich włosy są łamliwe a skóra bardzo sucha. Należy unikać smażonych rzeczy, zamiast tego lepiej jest dodać do porannej owsianki odrobinę tłuszczu kokosowego czy skropić sałatkę oliwą z oliwek.

Kiedy jeść najwięcej?

Panuje przekonanie, że śniadania powinny być bardzo obfite, natomiast kolację skąpe.

dobry posiłek

Nie jest to prawda, ponieważ główne posiłki w ciągu dnia powinny zawierać podobną ilość kalorii, za to dwie przekąski powinny mieć ich mniej. Ilość przyjmowanych w ciągu dnia kalorii różni się u każdej osoby, ponieważ każdy z nas wykonuje inną pracę i ma inne zapotrzebowanie na kalorię. Należy pamiętać o tym, aby każdy posiłek zawierał w sobie owoce lub warzywa, mogą to być chociażby nasiona słonecznika, orzechy czy kiełki - dzięki temu przy każdym posiłku dostarcza się swojemu organizmowi potrzebnych składników odżywczych.