Kubuś Waterrr

Wszystko o wodach smakowych

Odkąd dowiedzieliśmy się już, że woda jest dla nas najlepszym płynem, to po nią staramy się sięgać. Gdy jednak dalej nie odpowiada nam jej smak, bardziej skłonni jesteśmy kupować wody smakowe, którym czytaj więcej »

adwokat Kraków

Cechy adwokata

Zawód adwokata współcześnie odgrywa ogromnie ważną rolę. Od jego skuteczności, angażowania się i wiedzy zależy nasz sukces przed sądem. W ostatnich latach zainteresowanie tym zawodem ogromnie urosło czytaj więcej »

tablice licznikowe

Wybór potrzebnej tablicy.

Dzisiaj tablice licznikowe to tablice, które powinny znajdować się w każdym domu. Takie tablice to tablice, które umożliwiają odczyt energii elektrycznej a także mogą posiadać drzwi pełne. Producenci czytaj więcej »

regeneracja cylindra

Cylindry

Wiele osób wie jak ważna jest sprawna wtryskarka, ale nie wszyscy wiedzą, dlaczego tak często dochodzi do awarii cylindrów. Nie znamy się na tym, a przecież tak naprawdę ma na to wpływ chociażby to, j czytaj więcej »

środki czystości do domu

Chemia do czyszczenia

Środki chemiczne potrzebne do czyszczenia zabrudzeń powinny być wykonane w taki sposób żeby dawały jak najlepsze efekty. Bardzo często te środki czystości do domu, które kupujemy w sklepach różnią się czytaj więcej »

rozdzielnie

Wybieramy szafę do serwerowni

Skoro robimy serwerownie w swojej firmie to znaczy, że potrzebne nam będą rozdzielnie, które będą spełniały określone zadanie. Bez względu na to czy ma to być coś małego czy dużego to oferta jest na t czytaj więcej »

kocioł na paliwo stałe Defro

Bezpieczeństwo, komfort i ciepło - kotły Defro

Firma Defro Jest liderem w branży grzewczej. Starania firmy są bardzo duże, aby wciąż być na jak najwyższych pozycjach, aby oferować swoim klientom produkty najwyższej klasy, które będą ich zadawalać czytaj więcej »

wynajem samochodów Poznań

Wynajem samochodów Poznań

Chcesz zarezerwować samochód, w najszybszy co do tego sposób? Interesuje ciebie konkretny model adekwatnego do tego producenta? Oczywiście aby zrealizować powyższe założenia, wystarczy odwiedzić stron czytaj więcej »

wata cukrowa Warszawa

Czego nie powinno zabraknąć na żadnym festynie?

Czego nie powinno zabraknąć na żadnym festynie? Na takie pytanie trudno jednoznacznie odpowiedzieć, w końcu każdy z nas może generować zupełnie inne oczekiwania, jednocześnie czerpać radość z zupełnie czytaj więcej »

eleganckie koszule damskie

Idealna koszula

Koszula, która będzie idealna powinna być wykonana z najlepszej jakości bawełny. Zanim kupimy jakąkolwiek koszulę to trzeba dokładnie sprawdzić, z czego jest zrobiona. Jeśli wybierzemy eleganckie kosz czytaj więcej »

 

O byciu leworęcznym

parking lotnisko PyrzowicePrawa strona ciała przez długi czas była postrzegana jako lepsza niż lewa. Wynika z tego, że mamy „ prawą osobę”, czyli kogoś godnego , ktoś może być czyjąś „prawą ręką”, co oznacza , że może odpowiadać za drugą osobę, a znany z Pisma Świętego Jezus zasiada po prawicy swego Ojca. Dla przeciwwagi ktoś może mieć „dwie lewe ręce”, czyli większość rzeczy nam nie wychodzi , angażując się w „lewe”, czyli nieuczciwe interesy, a co gorsza możemy nabawić się pecha , wstając rano lewą nogą. Nikogo więc nie dziwi, że leworęczność cieszyła się złą sławą. Większość leworęcznych usłyszała nie raz określenie „mańkut”, wyrażające się z pogardą o ich leworęczności.

Osób leworęcznych jest na Ziemi około 10%. Ponadto, ludzie Ci łatwiej posługują się nie tylko ręką, ale całą lewą stroną ciała – a więc zazwyczaj posługująca się lewą ręką osoba trenująca sztuki walki będzie sprawniej i chętniej kopać lewą nogą przy wymierzaniu kopnięć. O ile jednak obecnie zarówno parkingi Pyrzowice, jak i zakład krawiecki w Malborku bez uprzedzeń zatrudni osobę leworęczną, wcześniej nie było to aż tak pospolite. Aż do lat 70-tych w Polsce bezwzględnie uczono najmłodszych pisania prawą ręką. O ile w placówkach oświaty metodę stanowiło to, że pedagog pilnował ucznia i nie pozwalał mu wziąć pióro w lewą rękę, o tyle w domowych pieleszach rodzice stosowali się do takich sposobów, jak wiązanie lewej ręki do oparcia czy wkładanie jej w gips. Skutkowało to tym , że w ten sposób „ nienaturalnie przestawiane” dzieci ryzykowały nabawienia się chorób związanych z nerwami, np. tików.

Obecnie jest to udokumentowane, że pisanie lewą ręką jest zjawiskiem równie normalnym , jak pisanie prawą i zakłada się, że zależy od genów.

dobry parking lotnisko Pyrzowice

Co więcej, leworęczność nie niesie za sobą żadnych niepożądanych konsekwencji .

Corocznie , trzynastego sierpnia, świętowany jest Światowy Dzień Leworęcznych. z chęcią celebrują tą uroczystość znani aktorzy posługujący się lewą ręką, np. Julia Roberts czy Bruce Willis .

Źródło: parking lotnisko Pyrzowice